Bylinky a med to vás dostane do kondície

Záznamy o mede siahajú hlboko do histórie, už vtedy pomáhal ľuďom liečiť ich zranenia a taktiež sa využíval pri rôznych posvätných rituáloch. Med bol braný ako posvätná tekutina, ako niečo, čo je darom od bohov.

Aj dnes vieme, že je med úžasný liečiteľ a má veľmi dobrý vplyv na naše zdravie. Nielen, že nás vďaka nemu nebolia v krku, ale pôsobia ako silné prírodné antibiotiká na rôzne zápaly, na posilnenie imunity, je hojivý a dobre sa po ňom spí.

Má dobrý vplyv na črevnú mikroflóru a taktiež ovplyvňuje vysoký tlak. Medov je viac druhov, sú svetlé kvetové, tmavé lesné a zmiešané. Včela sa pekne nalieta, aj stovky kilometrov denne, z kvetu na kvet.

A preto je med veľmi vzácny . V spojení s bylinkami je nepriestrelná kombinácia sily prírody, kvality a nezabudnuteľnej chute.

Naše produkty s medom, bylinkami:

  • Erbenove / Miletínske
    modlitbičky Mystička z medového perníčka s náplňou. Vyzerá ako modlitebná knižka. Neobsahuje žiadne konzervačné látky ani iné chemické prostriedky. Autorom tejto cukrovinky bol perníkár Jozef Erben. Inšpiráciou boli vreckové modlitebné knižky, ktoré nosili veriaci pri sebe. Táto sladká dobrôtka si rýchlo získala na popularite, o čom svedčí fakt, že im bol udelený rad ocenení.
  • Perníkové hrudky - Miletínske gule - Erbenove gule.
    Vynikajúca šťavnatá hmota v čokoláde, vyrábaná z odrezkov Miletínskych modlitbičiek, doplnená ďalšími surovinami, to celé obalené v čokoláde.
  • Medový likér „Kúpeľný Švihák“
    je originálny alkoholický nápoj. Vyrába sa podľa originálnej receptúry a vzniká dlhodobým zrením medového vína, ktoré je ochutené výťažkami z bylín a ovocnými extraktmi. Originálnu jemnú chuť likéru dodáva predovšetkým silica brazílskeho pomaranča. Nápoj je úplne prírodný a neobsahuje chemické ani konzervačné látky. Hodí sa tiež na prípravu miešaných koktailov, pije sa chladený. Ide o jemnú medovinu s ovocným medovým vínom.

 
Svojimi produktmi a ich výrobou podporujeme českých pestovateľov, chovateľov, prvovýrobcov a šetríme životné prostredie. Naše výrobky sú zárukou čerstvosti, kvality a nezabudnuteľnej chute.