Lepšie ako konkurencia, neklamané, vždy čerstvé Hořické trubičky

Či už si chcete pochutnať na niečom sladkom alebo ozvláštniť už pripravený dezert (napríklad zmrzlinový pohár), môžete siahnuť po originálnych horických trubičkách . V skratke ide o tradičnú sladkosť, ktorá sa stala neoddeliteľnou súčasťou českej cukrárskej scény.trubicky-z-horíc

Pôvod horických trubičiek je možné vystopovať v meste Hořice v Podkrkonoší. Okolo vzniku tradície horických trubičiek u nás víri mnoho legiend. Podľa jedného príbehu sa horické trubičky dostali do českého povedomia vďaka ranenému kuchárovi cisára Napoleona, ktorý tajomstvo výroby zveril svojej ošetrovateľke, istej pani Líčkovej. Iná legenda tiež rozpráva o Napoleonovom osobnom kuchárovi, ktorý mu tieto oblátky pripravoval, aby mu uľavil od žalúdočných problémov.

Či je to tak alebo onak, jedná sa iba o legendy. Podľa zachovaných materiálov rozšírilo výrobu horických trubičiek v českých krajinách nemecky hovoriace obyvateľstvo. Prvé zmienky o tejto cukrovinke sa datujú do roku 1812 a ich výrobu má na svedomí rodina pani Líčkovej (rovnakej pani Líčkovej, ktorá figuruje vo vyššie načrtnutej legende). Doterajšiu receptúru potom zmenil cukrár Karel Kodránek, ktorý sa do rodiny priženil. Jeho vynález na výrobu oblátok v roku 1898 získal patent a samotnú produkciu značne zjednodušil.

Horické trubičky sa stali obľúbené nielen v českých krajinách, ale aj vo svete. Vďaka tomu sa začali objavovať noví a noví producenti tejto lahôdky. S nástupom socializmu však najväčší výrobcovia trubičiek boli znárodnení a výroba bola povolená len pár továrňam.

Po páde socializmu v českých krajinách sa cukrárne diely reštitúciám vrátili pôvodným majiteľom. Podľa živnostenského úradu v roku 1993 vyrábalo horické trubičky v Hořicích a blízkom okolí 25 cukrárov. Originálne horické trubičky získali v roku 2007 od Európskej únie označenie pôvodu. Vďaka tomu tak pravé a tradičné horické trubičky môžu vyrábať iba firmy v oblasti mesta Hořice a blízkeho okolia.

Recept na výrobu tradičných horických trubičiek sa od svojho vzniku prakticky nezmenil. Príprava je však náročná a chce trochu cviku. Základom pre samotné trubičky je maslo, hladká múka, mlieko, voda, žĺtky, olej, cukor a trocha soli. Trubičky môžeme jesť vcelku alebo rozkrojené, bez náplne alebo naopak s náplňou. Náplní existuje široká škála, a tak si každý môže vybrať podľa chuti. Rovnako tak môžu byť horické trubičky iba posypané škoricou alebo namočené do čokolády.

V ponuke:

Karamel, vanilka, čokoláda tu

uhYEMQ