S kávičkou alebo čajom

Posedenie vo dvojici alebo s priateľmi je vzácnou chvíľkou, ktorú milujú hlavne ženy. Popoludňajší čaj, návšteva, rozprávanie sa, úsmevy a vtipné príhody, pri tom jedenie občerstvenia.

Keď si dáte záležať aj na servise podania, použijete najlepší čajový alebo kávový servis, dáte na stôl krásny obrus, porcelánové tanieriky, ponúknete kvalitné kúpeľné oblátky , trojhránky z Poděbrad alebo iné delikatesy, ktoré sa k čaju alebo káve hodia.

Prežijete naozaj krásne popoludnie v spoločnosti ľudí, na ktorých vám záleží.

Vedeli ste, kam až siaha tradícia pitia čaju?


Zmienka o pití čaju siaha do Anglicka roku 1840. Jedna z vojvodkýň prišla na nápad, ako zahnať hlad, než bude večera. V jej hlave vznikla myšlienka na popoludňajšie delikatesy, desiaty formou malých zákuskov, sendvičov a iných malých jedál a dnes  kúpeľné oblátky , trojhránky z Poděbrad , okolo štvrtej hodiny popoludní. Stal sa z toho veľmi rýchlo zvyk, ktorý sa šíril po celej krajine a potom aj do celého sveta a dámy sa k tomu aj náležite krásne strojili.

S kávou to bolo podobne, len musela ujsť dlhšiu cestu

Ľudia kávu ochutnávali a prichádzali ju na chuť pri výletoch do iných krajín. U nás sa postupne okolo 16. storočia dostávala cez služobníctvo aj medzi bohatších ľudí. Nikto vtedy nevedel, či ide o horký liek na žalúdok alebo kvalitný nápoj na povzbudenie zmyslov. Čoskoro si našla veľkú obľubu a otvorili sa aj prvé verejné kaviarne. Dnes sa lieči aj medovými likermi.

V dnešnej dobe je posedenie v čajovni alebo kaviarni bežné, rovnako tak pitie kávy a čaju doma. Sme zvyknutí takto začínať alebo končiť deň. 

Keď ešte k tomu pridáte na stôl naše kvalitné, čerstvé, sladké dobrôtky kúpeľné oblátky , trojhránky, trubičky , Erbenove / Miletínske Modlitbičky,

Perníkové hrudky zdokonalíte svoj zážitok a návštevy sa k vám budú radi vracať.