Vždy čerstvé a neklamné

Keď sa povedia kúpele, väčšina ľudí si vybaví liečebné pramene, ozdravné kôry a kolonády. Pre iných sú zase kúpele synonymom pre kúpeľné oblátky – jedná sa o lahodný dezert, ktorý má v slovenskej kultúre dôležité postavenie.

Pri pohľade na oblátku sa mnohým pozorovateľom môže vybaviť podobnosť s hostiami, teda s chlebom pripravovaným v súlade s kresťanskými tradíciami. K tejto podobnosti sa viaže aj legenda o vzniku kúpeľných oblátok , kedy kláštorný kuchár dostal za úlohu vymyslieť zákusok, na čo využil oblátky, nástroj na výrobu hostií. Výsledkom jeho snaženia boli sladké oblátky.

102891946_683863105492915_5668459122425593856_n_1Doložená história samotných kúpeľných oblátkov v Čechách siaha do 18. storočia, kedy sa táto cukrovinka tu rozšírila vplyvom nemecky hovoriaceho obyvateľstva, a to najmä v pohraničných oblastiach. Prvá písomná zmienka sa datuje do roku 1788, kedy bol v Karlových Varoch vydaný sprievodca spomínajúci tradíciu pečenia kúpeľných oblátok medzi miestnymi gazdinky. O pár desiatok rokov neskôr, v roku 1810, sa začali oblátky piecť v kuchyni hotela U Zlatého štítu v Karlových Varoch.

Výroba kúpeľných oblátok sa ale neobmedzovala iba na Karlove Vary – napríklad v Prahe sa začalo s výrobou v roku 1884, v Brne zase od roku 1886. Rovnako tak kúpeľné oblátky ponúkali aj ďalšie kúpeľné mestá – Františkovy Lázně, Mariánské Lázně a pod.

Aj napriek rozšíreniu obľúbenosti oblátok po celých českých krajinách si monopol na ich výrobu ponechalo predovšetkým nemecky hovoriace obyvateľstvo. Po skončení druhej svetovej vojny boli nemecké a rakúske výrobne oblátok znárodnené. To ale neznamenalo koniec ich výroby. Produkcia kúpeľných oblátok aj naďalej pokračovala vo vybraných továrňach, v roku 1966 sa portfólium oblátok rozšírilo o špeciálne druhy (ošírkovočokoládové, čokoládové) pre kúpele Karlovy Vary, Poděbrady a Teplice.

Základom na pečenie kúpeľných oblátkov je smotana, vajíčka, cukor, škorica, soľ a múka. Cesto by malo byť tekuté, aby ho šlo ľahko naliať do formy. Výsledkom pečenia by mal byť tenký a chrumkavý oblátok.

Okrem kúpeľných oblátok sú k dostaniu tiež kúpeľné trojhránky - jedná sa tradične o päť vrstiev oblátok, preložených čokoládovou náplňou.